Sprzedaż spółki z pracownikami a prawa pracownika.

Pytanie z dnia 16 stycznia

Witam, od kilku lat jestem zatrudniony w spółce z o .o w dniu 01.01.2020 spółka została sprzedana z pracownikami. Czy w tym momencie przysługuje mi prawo do skorzystania z uprzedzenia 7 dniowego?

Rozumiem, że w pytaniu odnośnie sprzedaży spółki z o.o. chodzi o sprzedaż udziałów przez dotychczasowych wspólników. Jeżeli tak to nie ma to żadnego wpływu na dotychczasowe stosunki pracy lub inne stosunki umowne zawarte przez tą spółkę i art. 23(1) kp nie ma zastosowania. Wynika to z faktu, że Pana pracodawcą jest spółka, a nie wspólnicy spółki i zmiany właścicielskie nie mają wpływu na umowy o pracę. Pomimo zmiany wspólników Spółka nadal istnieje - ma ten sam NIP i REGON więc nie ma podstawy do zastosowania procedur z art. 23(1) kp.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 stycznia 2020 09:08:47 Zmodyfikowano dnia: 17 stycznia 2020 09:08:47 Obejrzało: 58 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.