Sprzedaż auta przez pełnomocnika.

Pytanie z dnia 08 stycznia 2020

Witam,
mam takie pytanie. Czy do sprzedaży samochodu w której sprzedający będzie reprezentowany przez pełnomocnika wymagane jest aby pełnomocnictwo miało formę aktu notarialnego?
Chcę kupić samochód na podstawie takiej umowy i wolę być pewna, że nie będzie problemów przy rejestracji auta.Niestety sprzedający przebywa daleko i nie ma możliwości osobiście dokonać sprzedaży.
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Aneta

Dzień dobry, jeśli chce mieć Pani pewność, że pełnomocnictwa udzielił właściciel, najlepiej by było, aby zostało ono udzielone w formie aktu notarialnego, choć ta forma nie jest wymagana. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 stycznia 2020 16:11 Zmodyfikowano dnia: 8 stycznia 2020 16:11 Obejrzało: 536 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Sz.Pani Nie mus to być pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego wystarczy, ze będzie to pisemne pełnomocnictwo z notarialnie poświadczonym podpisem. Oczywiście może być akt notarialny - są po prostu wtedy większe koszty. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 stycznia 2020 16:47 Zmodyfikowano dnia: 8 stycznia 2020 16:47

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.