Sprawa karna. Zamiana kary. Umorzenie prac społecznych.

Pytanie z dnia 22 września

Witam. Będąc w zakładzie otwartym po 3 miesiacach kurator wyciagnal mnie na wolność i zamianę aresztu na godziny społeczne przez 2 lata. Kara mi się powinna skończyć,niestety nie odrabialam tych godzin sumiennie co do godziny lecz bardzo się starałam wykonywać swoją pracę i opinie mam dobra.
W ostatnim czasie wolałam te godziny i moje pytanie brzmi gdzie i jak napisać wniosek o ewentualne umorzenie końcówki tych godzin? Nie ukrywam że z moim zdrowiem nie jest dobrze pod względem psychicznym stąd też mój ostatni brak zainteresowania. Czy kurator coś pomoże?zależy mi na szybkim rozwiązaniu tej sprawy lecz nie jestem pewna co gdzie i jak napisać any pozytywnie to zakończyć.

Sz.Pani Wniosek o uznanie kary za wykonaną może Pani złożyć do Sądu Rejonowego, który wydał wyrok w sprawie powołując się na treść art 64 kodeksu karnego wykonawczego Rozwiązanie to opisano w art. 64 k.k.w. Paragraf pierwszy tego przepisu brzmi następująco: W razie niewykonania pełnego wymiaru pracy albo niedokonania całości potrąceń z wynagrodzenia za pracę lub niewykonania innych obowiązków sąd orzeka o tym, czy i w jakim zakresie karę tę uznać za wykonaną ze względu na osiągnięte cele kary. Przesłanką zastosowania omawianego dobrodziejstwa jest pozytywna ocena osiągnięcia celów kary ograniczenia wolności. Mówiąc wprost sąd może uznać karę za wykonaną jeżeli uzna, że wykonana część kary spełniła swoją rolę – korzystnie wpłynęła na osobę skazanego. Omawiana korzystna zmiana w osobie skazanego polegać ma na ukształtowaniu u niego potrzeby przestrzegania porządku prawnego. Jeżeli Pani sobie tego życzy - mogę zająć się całą sprawą, sporządzić wniosek oraz dopilnować sprawy na posiedzeniu sądu. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 września 2022 10:31 Zmodyfikowano dnia: 22 września 2022 10:31 Obejrzało: 63 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.