Pytanie z dnia 11 grudnia 2016

Sprawa jest o tyle trudna, że nie mogę żyć na poziomie przeciętnego człowieka. Po zajęciu komorniczym zasiłku chorobowego zostaje mi 411zł. (dług alimentacyjny). Obowiązek alimentacyjny wygasł prawomocnym wyrokiem. Była nadzieja, że wówczas zajęcie komornicze długu z tytułu niepłacenia alimentów będzie wyglądać jak w przypadku innych zadłużeń i zostanie mi choć najniższa krajowa. Jak to wygląda z mocy prawa. W tej chwili pozbawia się mnie możliwości funkcjonowania w społeczeństwie. Nie mam już siły. Co robić?

Witam, z treści pytania wynika, iż posiada Pan zadłużenie wobec Skarbu Państwa z tytułu świadczeń wypłaconych osobie uprawnionej do alimentów, a zatem proszę zwrócić uwagę, iż stosownie do art. 30 ust. 2 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów "Organ właściwy wierzyciela może na wniosek dłużnika alimentacyjnego umorzyć jego należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego łącznie z odsetkami w całości lub w części, odroczyć termin płatności albo rozłożyć na raty, uwzględniając sytuację dochodową i rodzinną." Umorzenie należności następuje w drodze decyzji administracyjnej. Pozdrawiam radca prawny Patrycjusz Miłaszewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 grudnia 2016 23:45:30 Obejrzało: 133 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.