spirala zadłużenia,liczne chwilówki

Pytanie z dnia 17 czerwca 2019

Witam wpadlam w spirale chwilowek i nie jestem 1 stanie jednorazowo ich spłacić. Niestety chwilowki zaczynają mnie straszyć windykacja i sądem. Co robic

Dzień dobry, odpowiadając na postawione powyżej pytanie, po pierwsze wskazuję, iż pomoc osobom, które popadły w „spiralę zadłużenia” i nie są w stanie terminowo spłacać swych wymagalnych zobowiązań wobec wierzycieli wiąże się za każdym razem z indywidualnym podejściem do ich sytuacji majątkowej. Przedstawiony powyżej stan faktyczny jest z pewnością niewystarczający dla kompleksowej porady prawnej w Pani sprawie. Jednakże biorąc pod uwagę doświadczenie Kancelarii w pomocy osobom zadłużonym, do podstawowych sposobów rozwiązywania wskazanych w pytaniu problemów należy w pierwszej kolejności próba restrukturyzacji posiadanych zobowiązań finansowych, polegająca na dobrowolnych spłatach odpowiadającym nowym/aktualnym możliwościom finansowym osoby zadłużonej. W przypadku niepowodzenia, bądź niemożności podjęcia restrukturyzacji kolejną instytucją stanowiącą swoistego rodzaju "koło ratunkowe" dla osób znajdujących się w stanie niewypłacalności jest instytucja upadłości konsumenckiej. Podstawową funkcją tej instytucji jest oddłużenie dłużnika znajdującego się w stanie niewypłacalności, bądź wskutek zawarcia układu z wierzycielami bądź poprzez likwidację majątku osoby zadłużonej przy jednoczesnym ustaleniu odpowiedniego planu spłaty oraz ewentualnym umorzeniu pozostałych zobowiązań. W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu z Kancelarią, z poważaniem Krzysztof Lange radca prawny.

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 czerwca 2019 14:43 Zmodyfikowano dnia: 19 czerwca 2019 14:43 Obejrzało: 173 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sz.Pani Moja Kancelaria Adwokacka zajmuje się tego typu sprawami w aspekcie upadłości konsumenckiej. Koszt przeprowadzenia sprawy to 3000,00 zł. Oczywiście najpierw analizujemy sprawę pod kontem spełnienia kryteriów upadłości przez klienta a dopiero potem występujemy do sądu z odpowiednim wnioskiem. Jeżeli jest Pani zainteresowana proszę o kontakt - tutaj lub na adres mailowy Kancelarii : janusz.sawicki@adwokatura.pl z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 czerwca 2019 15:55 Zmodyfikowano dnia: 21 czerwca 2019 15:55 Obejrzało: 168 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.