Spadek z zagranicy.

Pytanie z dnia 31 marca 2020

Witam. Mój tata miał dostać spadek po krewnej z Niemiec lecz w lutym razem z moją mamą zginęli w pożarze. Teraz aby sprawa poszła dalej bank i prawnik żądają europejskiego poświadczenia spadkowego. Wiem że można je uzyskać w sądzie i u notariusza ale w jednej kancelarii powiedzieli że nie mogą wydać takiego ponieważ w aktach nie ma godziny zgonu i nie wiadomo kto zginął pierwszy. A do dziś nie mam jeszcze wyników sekcji zwłok. Czy jest jakaś możliwość żeby to załatwić inaczej niż przez sąd? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry niestety poza notariuszem i sądem innej możliwości nie ma W razie pytań lub wątpliwosci zapraszam do kontaktu. r.pr.A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 kwietnia 2020 15:58 Zmodyfikowano dnia: 1 kwietnia 2020 15:58

Nie ma innej drogi niż sądową. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 1 kwietnia 2020 18:33 Zmodyfikowano dnia: 1 kwietnia 2020 18:33

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.