skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

Pytanie z dnia 17 czerwca 2019

Czy moge starac sie o wczesniejsze odzyskanie prawa jazdy kat b zostaly zabrane za jazde pod wpływem alkoholu na 3 lata

Witam, nie, ponieważ zgodnie z art. 84 par. 2 Kodeksu karnego, możliwość skrócenia czasu trwania środków karnych nie ma zastosowania do zakazu kierowania pojazdów orzeczonego wobec kierującego w stanie nietrzeźwości. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 czerwca 2019 16:42 Zmodyfikowano dnia: 17 czerwca 2019 16:42 Obejrzało: 169 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Zgodnie z art. 182a § 1 Kodeksu karnego wykonawczego, jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów był wykonywany przez okres co najmniej połowy orzeczonego wymiaru, a w przypadku dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów – przez okres co najmniej 10 lat, sąd może zezwolić na dalsze wykonywanie tego środka w zmienionej wersji, tj. w postaci zakazu prowadzenia jedynie pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 czerwca 2019 18:01 Zmodyfikowano dnia: 23 czerwca 2019 18:01 Obejrzało: 158 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.