Składanie fałszywych donosów.

Pytanie z dnia 21 września

Sąsiad poprzez prawnika złożył donos do inspektora nadzoru o prowadzonych pracach na terenie mojej działki (budowa kortu tenisowego). W treści donosu było napisane ze prace są prowadzone nielegalnie bez odpowiednich zgłoszeń, co jest kłamstwem. Dzisiaj miałem inspekcje, i inspektor nadzoru nie znalazł żadnych uchybień i powiedział ze mogę kontynuować prace budowlane. Czy mogę pociągnąć autorów donosu (sąsiada i prawnika) do odpowiedzialności za zniesławienie, składanie fałszywych donosów, dodatkowe koszta i opóźnienie w budowie?

Dzień dobry, może Pan wezwać sąsiada do zaprzestania naruszania Pana dóbr osobistych, np. dobrego imienia. Nie widzę podstaw do pociągania do odpowiedzialności prawnika - wykonywał usługę na zlecenie sąsiada, to sąsiad przekazywał mu wszelkie informacje i prawnik jest tylko jego pełnomocnikiem, więc to sąsiada trzeba by było zmobilizować, aby przestał to robić na przyszłość. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 września 2022 11:38 Zmodyfikowano dnia: 22 września 2022 11:38 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.