Skarga do sądu na zniesienie uchwały.

Pytanie z dnia 15 stycznia

Proszę o odpowiedź, czy mogę wnieść skargę do sądu o zniesienie uchwały podjętej na zebraniu dotyczącej abonamentu 30% na energię na pogrzanie wody liczonej od metrażu mieszkania?
Uchwała przeszła - w tutejszej wspólnocie 13 na 15 to maleńkie mieszkania, tylko 2 są duże jak moje. Wspólnotę przejmuje nowy zarządca, na zebraniu było omawiane wiele spraw, ci zawsze pazerrni właściciele małych mieszkań zapomnieli o prosperującym w naszym budynku zakładzie fryzjerskim i generującym duże zużycie ciepłej wody ze wspólnej kotłowni. Ja jako właściciel dużego mieszkania będę bardzo poszkodowana - mieszkam tu sama, często wyjeżdżam i zużywam od 0,1 - 0,3m3 na miesiąc. Obliczyłam, że realnie koszt ogrzania 1m3 w moim przypadku będzie wynosił setki. Ile dokładnie - dowiem się jak otrzymam pierwsze rozliczenie na początku lutego, ale będzie już za późno na złożenie skargi(minie 6 tyg). Ten abonament ma być w postaci opłaty stałej, a więc nie będzie rozliczany w użyciu wody. Proszę o szybkie wsparcie.

Dzień dobry. Tak, opisana sytuacja kwalifikuje się jako przesłanka do zaskarżenia uchwały wspólnoty. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 stycznia 2024 00:24 Zmodyfikowano dnia: 17 stycznia 2024 00:24 Obejrzało: 82 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.