rozwód,podział majatku

Pytanie z dnia 22 czerwca 2019

Chce sie rozwiezc z moja druga zona po prawie 10 latach. Od kilku lat zona mieszka wciaz w Anglii, zajmuje sie swoimi wnukami a w Polsce bywa tylko kilka tygodni w roku. Zona juz kilka lat nie pracuje i nie ma ochoty podjac prace mimo ze jest zdolna do pracy. Ja utrzymuje jej dom. Zona bardzo sie zmienila, nie chce podjac pracy i praktycznie jej przy mnie nie ma wiec chcialbym sie rozwiezc. Jestem wspolwlascicielem domu z pierwszego malzenstwa wiec mam sie gdzie wyprowadzic, Czy w takiej sytuacji moge ubiegac sie o orzeczenie o jej winie oraz chcialem spytac czy zona moze ode mnie rzadac alimentow? Podkreslam, ze ja wszystko utrzymylaem przez cale malzenstwo a ona nie chciala podjac zadnej pracy.
Bardzo dziekuje

Dzień dobry, aby ustalić czy ma Pan szanse na rozwód z winy żony, trzeba najpierw określić jakie są dokładnie przyczyny rozkładu Państwa pożycia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 czerwca 2019 16:55 Zmodyfikowano dnia: 24 czerwca 2019 16:55 Obejrzało: 109 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.