Rozdzielność majątkowa a zajęcie komornicze wspólnego konta.

Pytanie z dnia 24 stycznia

Witam. Posiadam z mezem rozdzielnosc majatkowa i wspolne konto? Czy w tym przypadku jezeli tytul egzekucyjny zostal wydany przeciw jednemu z malzonkow, komornik moze zajac wspolne konto? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Tak, komornik może zająć wspólne konto. W takim przypadku w terminie tygodnia od zajęcia rachunku bankowego Pani mąż powinien przedłożyć komornikowi treść umowy rachunku i dokument z którego wynika rozdzielność majątkowa. Wówczas komornik ograniczy egzekucję z rachunku do wysokości udziału jaki Pani mąż posiada w rachunku wedle umowy ( art. 891(1) k.p.c.).

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 stycznia 2022 13:43 Zmodyfikowano dnia: 24 stycznia 2022 13:43 Obejrzało: 160 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Może - do 1/2 udziału.

Odpowiedź nr 2 z dnia 24 stycznia 2022 13:51 Zmodyfikowano dnia: 24 stycznia 2022 13:51 Obejrzało: 160 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Tak, natomiast można to zajęcie ograniczyć do wysokości udziału męża (1/2) poprzez wystąpienie o zwolnienie spod egzekucji środków, które nie wchodzą do majątku osobistego dłużnika, a także środków, które nie pochodzą z pobranego przez dłużnika wynagrodzenia za pracę, dochodów, uzyskanych z jego praw autorskich czy innych praw twórcy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 24 stycznia 2022 15:19 Zmodyfikowano dnia: 24 stycznia 2022 15:19 Obejrzało: 157 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.