Renta socjalna a wyrównanie wstecz – czy ZUS może wypłacić świadczenie za 3 lata.

Pytanie z dnia 24 czerwca

Witam mam pytanie odnośnie renty socjalnej ,została przyznana w tym roku wcześniej były składane wnioski ale odmownie tzn nie dostałem renty ,moje pytanie brzmi czy jeśli sprawa dalej się toczy w sądzie pracy i ubezpieczeń ,czy należy mi się jakiś zwrot tej renty z ZUS z 3 lat wstecz

Dzień dobry, jeśli sąd prawomocnie przyznał Panu rentę za okresy wcześniejszych odmów, ZUS wypłaci ją wstecznie od daty wskazanej w wyroku. Brak tu automatycznego limitu 3 lat, a zwrot może dotyczyć całego okresu objętego orzeczeniem sądu. R. pr. Elżbieta Walczak

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 czerwca 2026 23:33 Zmodyfikowano dnia: 24 czerwca 2026 23:33 Obejrzało: 4 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.