Renta socjalna a wyrównanie wstecz – czy ZUS może wypłacić świadczenie za 3 lata.
Pytanie z dnia 24 czerwca
Witam mam pytanie odnośnie renty socjalnej ,została przyznana w tym roku wcześniej były składane wnioski ale odmownie tzn nie dostałem renty ,moje pytanie brzmi czy jeśli sprawa dalej się toczy w sądzie pracy i ubezpieczeń ,czy należy mi się jakiś zwrot tej renty z ZUS z 3 lat wstecz
Dzień dobry, jeśli sąd prawomocnie przyznał Panu rentę za okresy wcześniejszych odmów, ZUS wypłaci ją wstecznie od daty wskazanej w wyroku. Brak tu automatycznego limitu 3 lat, a zwrot może dotyczyć całego okresu objętego orzeczeniem sądu. R. pr. Elżbieta Walczak
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.


