Pytanie z dnia 20 lipca 2018

Przez 4 lata utrzymywałam syna dziewczyne z dzieckiem płaciłam komorne i odstępne za mieszkanie, czy mam teraz jakieś prawo żeby zwróciła mi zwrot kosztów utrzymanie.

Dzień dobry, a jakie były Państwa uzgodnienia w tym zakresie ? Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 lipca 2018 11:05 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2018 11:05 Obejrzało: 355 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Moim zdaniem utrzymywała Pani zapewne syna z dziewczyną dobrowolnie w ramach pomocy najbliższej rodzinie. W końcu to Pani syn. Zapewne konflikt z synową spowodował, że chce Pani zwrotu kwot. Pozwolę sobie napisać tak. Papier przyjmie każde powództwo, ale ja bym takiej sprawy nie przyjęła, z uwagi na zasady współżycia społecznego. Skoro w ramach pomocy synowi łożyła Pani na utrzymanie jego najbliższych to trudno znaleźć uzasadniony społecznie powód dla zwrotu tych kwot. Ale to tylko moje zdanie. Z wyrazami szacunku.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 lipca 2018 11:52 Zmodyfikowano dnia: 23 lipca 2018 11:52

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.