Przestępstwo utrwalania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody.

Pytanie z dnia 17 lutego

Dobry wieczór,

Zostałam nagrana bez mojej zgody podczas czynności seksualnych z przyjecielem który w ramach zemsty upublicznił to nagranie mam ten filmik oraz screeny rozmów potwierdzające udostępnienie.
Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
Obecnie przebywam poza granicami kraju także osobiście nie mogę tego zgłosić.
Pozdrawiam

Dzień dobry, może Pani złożyć pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mogę pomóc i takie zawiadomienie przygotować. Zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem: adwokat@kancelariaulewicz.pl celem ustalenia szczegółów realizacji zlecenia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 lutego 2024 11:25 Zmodyfikowano dnia: 19 lutego 2024 11:25 Obejrzało: 29 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Sz.Pani Mogę się podjąć dokonanie zgłoszenia popełnienia przestępstwa we właściwej miejscowo prokuraturze ( oraz brać udział w postępowaniu przygotowawczym oraz wyznaczonej po wniesieniu aktu oskarżenia rozprawie ) a Pani przesłuchanie może nastąpić przed Konsulem Polskim w miejscu aktualnego pobytu. . Opisane zachowanie partnera stanowi przestępstwo z art 191 a kodeksu karnego i jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności : Art. 191a * § 1. Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 lutego 2024 12:41 Zmodyfikowano dnia: 19 lutego 2024 12:41 Obejrzało: 29 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. W tej sytuacji może Pani złożyć organom ścigania zawiadomienie o przestępstwie utrwalania wizerunku nagiej osoby. Ma Pani także możliwość dochodzenia zaprzestania naruszeń Pani dóbr osobistych oraz odszkodowania na drodze cywilnej. Zapraszam do kontaktu jeżeli potrzebuje Pani pomocy prawnej przy prowadzeniu sprawy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 20 lutego 2024 11:03 Zmodyfikowano dnia: 20 lutego 2024 11:03 Obejrzało: 26 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.