Pytanie z dnia 04 stycznia

Prosze mi napisać, umowę na okres próbny podpisałam 01.09.2016 która trwała do 30/11/2016 kolejno została przedłużona do 28/02/2016. umowie został jedynie zawarta klauzula "okres wypowiedzenia umowy o pracę wynosi 2 tygodnie , jeżeli umowa zawarta jest na okres dłuższy niż 6 miesięcy" nic poza tym nie ma. Co wydaje mi się jest niepoprawne. Pracuje w biurze rachunkowym. Chce złożyć wypowiedzenie w formie rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Prosze mi powiedzieć
1) ile powinnam wpisac - czy to będzie 2 tygodnie ? bo pracuje nie dluzej niż 6 miesiecy i nie krócej niż 3 miesiące
2) kiedy będzie finalne rozwiązanie umowy - jeśli dzisiaj złoże wypowiedzenie czy to będzie 18.01.2017?

bardzo prosze o pana interpretacje i porprawienie mnie

Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu na jaki została zawarta. Oznacza to, że jeżeli umowa na okres próbny została podpisana,może być również rozwiązana za porozumieniem stron.Zgodnie z art. 34 Kodeksu pracy okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące. Umowa na okres próbny może być zawarta maksymalnie na 3 miesiące.

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 stycznia 2017 11:47:55 Obejrzało: 17 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Prywatna rozmowa telefoniczna z doświadczonym prawnikiem. 49 zł za 15 minut rozmowy. 15 minut to nie jest mało. Przygotuj się do pisania, aby zanotować wskazówki prawnika i bądź w zasięgu telefonu!

Chcę rozmawiać z prawnikiem

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.