Prawo do lokalu zastępczego.

Pytanie z dnia 01 lutego

Witam , zacznę od początku, mieszkam wraz z partnerem w mieszkaniu po babci ( babci partnera) mamy 2 małoletnich dzieci , które wraz z partnerem są tu zameldowane. Jakis czas temu odbyła się sprawa o odrzucenie przez nas i dzieci spadku , odrzuciliśmy go z powodu bardzo dużych długów, chodź mimo tego mieszkamy nadal w tym mieszkaniu bezprawnie ( nie mamy tak naprawdę żadnego prawa do tego lokalu , mimotego że jednak jest ten meldunek , nie mamy na dzień dzisiejszy gdzie się podziać, dostaliśmy pismo od spółdzielni mieszkaniowej o dobrowolne opuszczenie lokalu , nie zrobiliśmy tego. Dodam że mamy dość spore zadłużenia, tbs przysłał pismo o odszkodowanie za bezprawne korzystnie z lokalu , czy w takiej sytuacji mamy jakieś szanse na lokal socjalny ? I czy zmieni coś placenie tego odszkodowania ? Bardzo się martwie .

Jeżeli nie macie Państwo tytułu prawnego do lokalu anie nieruchomości jak najbardziej możecie starać się o lokal socjalny z Urzędu miasta,, kwestia zapłaty odszkodowania nie ma wpływu na jego przyznanie. Zgłoście się Państwo do punktu darmowych porad prawnych w Państwa urzędzie miasta, pomogą wypełnić wniosek o mieszkanie socjalne i pokierują co trzeba robić. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 lutego 2022 09:46 Zmodyfikowano dnia: 2 lutego 2022 09:46 Obejrzało: 78 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.