Pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia.

Pytanie z dnia 20 maja

Rozwiązałem umowę z pracodawcą za porozumieniem stron, mimo iż nie dostałem wypłaty, która jest mi obiecywana z tygodnia na tydzień. Pracowałem do końca lutego. Czy mam możliwość ubiegania się o wypłatę w sądzie?

Dzień dobry, tak. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 maja 2021 11:14 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 11:14 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sz.P Tak oczywiście może Pan dochodzić zapłaty przed Sądem Pracy. Radzę jednak wcześniej zgłosić brak wypłaty do PIP ( Państwowa Inspekcja Pracy ) który nakaże pracodawcy wypłatę w trybie natychmiastowym ( pod rygorem grzywny ) z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 maja 2021 11:28 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 11:28 Obejrzało: 33 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, Fakt rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron co do zasady nie wpływa na możliwość dochodzenia przed sądem pracy roszczeń ze stosunku pracy, który w taki sposób uległ zakończeniu. Trzeba pamiętać bowiem że zgodnie z art. 291 Kodeksu pracy roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Sytuacja może się nieco skomplikować jeżeli w treści porozumienia była klauzula, zgodnie z którą zrzekł się Pan wszelkich roszczeń wynikających z zakończonego porozumieniem stosunku pracy. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 3 z dnia 21 maja 2021 12:14 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 12:14 Obejrzało: 33 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.