Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia.

Pytanie z dnia 01 lutego

Witam pracuje w zakładzie porcelany X od listopada 2023 roku wypłata nie jest wypłacana na czas a do tego w ratach , w tym miesiącu również nie dostalam całego wynagrodzenia za grudzień a dzisiaj będą w pracy usłyszałam że wypłata za styczeń tez nie będzie wypłacona z powodu braku ich środków , dodam że PIP na zakładzie jest cały czas są tylko karani grzywnami , a ja mam rodzinę na utrzymaniu nie mamy zadnych oszczednosci , nie mam kompletnie pojęcia co robić proszę bardzo o poradę .

Dzień dobry, może Pani rozwiązać umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy i dochodzić zapłaty na drodze sądowej. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 lutego 2024 11:51 Zmodyfikowano dnia: 1 lutego 2024 11:51 Obejrzało: 43 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

W zależności od powodów wypłacania wynagrodzenia z opóźnieniem , możliwym jest wypowiedzenie umowy o pracę albo rozwiązanie jej bez wypowiedzenia (a zatem ze skutkiem natychmiastowym). Oprócz tego, można naliczać odsetki ustawowe za opóźnienie od tych części wynagrodzenia, które zostały zapłacone po terminie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 3 lutego 2024 10:22 Zmodyfikowano dnia: 3 lutego 2024 10:22 Obejrzało: 41 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.