Pracodawca nie rozliczył się z pracownikiem.

Pytanie z dnia 20 października 2021

Witam, odeszłam z pracy 4.08.ale do tej pory nie dostałam ani żadnych dokumentów od pracodawcy, o rozliczeniu nie wspominając. Dodam -umowa -zlecenie, której też nigdy nie widziałam. Niby się chce umówić na etap końcowy w mojej sprawie. I mam pytanie jak mi da coś do podpisania względem umowy i powie ze mam napisać datę z którą się zwolniłam. Czy to jest zgodne z prawem? I czy po prostu mogę odmówić i podpisać datą w której otrzymam dokumenty.? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry, zapewne ma Pani na myśli świadectwo pracy, lecz taki dokument pracodawca wydaje wyłącznie pracownikowi po rozwiązaniu umowy o pracę, Pani natomiast zatrudniona była na podstawie umowy zlecenia, co powoduje że druga strona umowy nie ma obowiązku wydawać Pani takich dokumentów, chyba że co innego wynika z treści umowy. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 października 2021 16:09 Zmodyfikowano dnia: 20 października 2021 16:09 Obejrzało: 310 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, po zakończeniu umowy zlecenia nie ma obowiązku wydania świadectwa pracy (tylko przy umowie o pracę), natomiast zleceniodawca ma obowiązek rozliczyć się za wykonane zlecenie (zgodnie z umową). Nie należy podpisywać dokumentów z datą inną, aniżeli w dniu ich podpisania. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 października 2021 15:23 Zmodyfikowano dnia: 25 października 2021 15:23 Obejrzało: 296 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.