Praca na etacie a założenie działalności gospodarczej.

Pytanie z dnia 17 lipca

Witam,

Chciałbym założyć działalność gospodarczą będąc na pełnym etacie w innej firmie. Od niedawna zacząłem udostępniać treści erotyczne na wielu platformach do tego przeznaczonych. Niektóre platformy są usytuowane w Unii Europejskiej, a niektóre poza(UK,US,Canada).

Platformy te płacą mi za przychód pochodzący z reklam, jak i również za sprzedaż filmów oraz subskrypcje(dostęp do wszystkich filmów). Na każdej platformie jest możliwość ustawienia minimalnego progu wypłaty, czyli mogę zebrać określoną kwotę i dopiero zażądać wypłaty tych środków. Oczywiście wypłaty realizowane są w dolarach czy euro, zależnie od preferencji.

Na tą chwilę prognozuję, że przychód pochodzący z tej działalności miesięcznie przekroczy 1505zł(zakładając że wypłaty będą realizowane od zebranych mniejszych sum). Więc nie będę mógł prowadzić działalności nierejestrowanej.

Chciałbym uzyskać poradę, jaka jest to forma działalności oraz w jaki sposób powinienem rozliczać ten przychód? Co będzie najkorzystniejsze w mojej sytuacji?

Bardzo proszę o pomoc i wycenę porady prawnej, gdyż zależy mi na jak najszybszym zalegalizowaniu mojej działalności.

Pozdrawiam

W Pana sytuacji przed ewentualnym rozpoczęciem prowadzenia działaności gospodarczej sugerowałbym wystąpienie o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. W mojej ocenie istnieją bowiem racje przemawiające za twierdzeniem, że przychód uzyskiwany przez Pana nie podlega opodatkowaniu. Zapraszam do kontaktu w celu przedyskutowania szczegółów.

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lipca 2022 13:59 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 13:59 Obejrzało: 53 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.