Pozwolenie na nadbudowę i rozbudowę.

Pytanie z dnia 06 lutego

witam mam nastepujace pytania czy gmina mogla wydac pozytywna decyzje w sprawie rozbudowy i nadbudowy istniejacego budynku mieszkalnego jezeli wniskodawczyni nie posiadala i nie posiada do tej pory dostepu do drogi publicznej ani sluzebnosci przejazdu czy taka decyzja jest zZgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane dostęp do drogi publicznej jest niezbędnym warunkiem umożliwiającym podjęcie na określonym terenie realizacji konkretnego zamierzenia inwestycyjnego. Dostęp do drogi publicznej musi zostać wykazany przez inwestora w postępowaniu w sprawie zatwierdzenia projektu budowalnego i udzielenia pozwolenia na budowę. Decyzja byla wydana 1998 prosze o odp

Jeżeli decyzja została wydana w 1998 r., to gmina mogła wydać decyzję w sprawie rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku mieszkalnego bez wykazywania przez inwestora dostępu do drogi publicznej. Wynika to z tego, że wymóg dostępu do drogi publicznej zawarty w przepisie art. 5 ust. 1 pkt 9 Prawa budowlanego został wprowadzony do ustawy dopiero 11.07.2003 r. ustawą o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz o zmianie niektórych ustawz dnia 27 marca 2003 r.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2020 09:26 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2020 09:26 Obejrzało: 50 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.