pozew rozwodowy

Pytanie z dnia 02 grudnia 2018

Jestem przed pierwszą sprawą rozwodową z orzeczeniem o winie. Rozwód odbędzie się bez adwokatów, świadków, dowodów. Na spokojnie miedzy stronami. Jednak chciałbym wnieść zmiany które ustaliliśmy.
W pozwie wnoszę o
1. orzeczenie rozwodu z winy męża
2. powierzenie matce wykonywanie władzy rodzicielskiej wraz z miejscem zamieszkania, oraz pozbawienie władzy rodzicielskiej pozwanego
3. zasądzenie kwoty 800 zł tytułem udziału w kosztach utrzymania dziecka
4. zasądzenia od pozwanego kosztów procesu.

ze względu na dobrowolne dogadanie się z mężem chciałabym jednak dokonać następujących zmian:

2) odstąpienie od odebrania praw rodzicielskich pozwanego, tym samym powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej obojgu rodziców. Ustanowić opiekę/widzenia z dzieckiem dla pozwanego co drugi weekend, połowę wakacji i ferii.
3) podwyższenie kosztów alimentów do wysokości 1500 zł
5) zasądzenie zapłaty kwoty 65 000 tytułem kredytów zaciągniętych przez powódkę na rzecz pozwanego w terminie do 31.04.2019

- Czy, w jakim momencie i w jaki sposób mogę wnioskować o ww zmiany. Czy jeśli zmiany są uzgodnione między stronami (obojgu zależy na szybkim i spokojnym rozwodzie bez świadków i dowodów) sąd przychyli się do nich od razu? czy potrzebne będą dodatkowe sprawy? (brak podziału majątku).

Dzień dobry, po pierwsze sąd nie zasądzi spłaty kredytów. Po drugie dla wykazania wysokości alimentów, konieczne jest uprawdopodobnienie. Po trzecie, jeśli macie Państwo małoletnie dzieci, a zależy Wam na szybkim rozwodzie, to nawet bez orzekania o winie bez dowodów i świadków się to Państwu nie uda. Polecam więc skonsultować złożone pisma z adwokatem, albowiem dla doradzenia jak najszybciej postępowanie zakończyć konieczna jest znajomość akt. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 grudnia 2018 06:46:53 Zmodyfikowano dnia: 3 grudnia 2018 06:46:53 Obejrzało: 76 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowna Pani. Stanowisko można wyrazić na początku rozprawy w formie ustnej (Sąd zawsze pyta o to czy stanowisko stron uległo zmianie) ale w mojej ocenie, skoro postępowanie ma zakończyć się ugodowo proponuję sformułowanie tych zmian na piśmie i poinformowanie o tym męża. Jeżeli nie wyrazi zgody Sąd będzie musiał i tak prowadzić postępowanie dowodowe. Ponadto, na marginesie, pragnę wskazać, iż Sąd Okręgowy w sprawie o rozwód zasądzić środki z pkt 5 mógłby jedynie w ramach ugody o podział majątku wspólnego i może być problem z tym jeżeli kredyt wzięła Pani na siebie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 3 grudnia 2018 09:51:55 Zmodyfikowano dnia: 3 grudnia 2018 09:51:55 Obejrzało: 70 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.