Pozew rozwodowy i podział majątku.

Pytanie z dnia 26 kwietnia

Witam. Proszę o poradę. Jestem z mężem 40 lat po ślubie. Dzieci są dorosłe i pozakładały już własne rodziny . Mamy dom kupiony na własność . Jesteśmy z mężem współwłaścicielami. Ja jestem schorowana, ale renty mi nie przyznali więc nie pracuje i nie mam własnych środków na utrzymanie . Mąż mi co miesiąc wpłacą na konto 1200,00 zł. Mieszkamy oboje w tym domu ,ciężko mi tak żyć w jednym domu. Nerwowo się wykańczam. Chciałabym złożyć wniosek o rozwod z podziałem majątku i się stąd wyprowadzić. Nadmienię że mieszkamy daleko od miasta i przystanku autobusowego , jestem na łasce i niełasce męża. Poszłabym gdzieś sobie pracować ale nie miałabym dojazdów do pracy. Nie stać mnie na opłacenie rozwodu ani nawet napisania pozwu przez prawnika. Nie wiem kompletnie od czego mam zacząć , aby nie płacić za adwokata , bo musiałabym miec jakiegoś radcę prawnego aby mi to wszystko zaczął, bo sama sobie nie poradzę finansowo i emocjonalnie. Mąż jest w bardzo dobrej sytuacji materialnej. Bardzo bym prosiła aby mi ktoś doradził krok po kroku , co mam robić, jak to wszystko zacząć, gdzie mam się udać. Dziękuję za odpowiedź .

Dzień dobry, może Pani złożyć do sądu wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie pełnomocnika do sprawy o rozwód. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 kwietnia 2022 12:33 Zmodyfikowano dnia: 26 kwietnia 2022 12:33 Obejrzało: 46 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.