Pozew o podwyższenie alimentów.

Pytanie z dnia 24 kwietnia

Witam, złożyłam pozew o zwiększenie alimentów w lipcu 2021 od września syn zaczął szkołę bardzo szybko okazało się ze trzeba go przenieść do mniejszej o specjalnych warunkach oczywiście prywatnej, w między czasie postawiono diagnozę ADHD i zmuszona byłam szukać pomocy oczywiście prywatnie i rozpoczął kosztowną terapie wszystkie dokumenty posiadam łącznie z opiniami z poprzedniej szkoły i terapeuty oraz psychiatry który wydał diagnozę i prowadzi syna na fnz. Nie otrzymałam z sądu żadnej i formacji do piątku kiedy to dowiedziałam się ze wyrok zapadł zaocznie i pozew został oddalony, myślałam że na rozprawie będę mogła przedstawić dokumenty potwierdzające wszystkie dodatkowe koszty w związku z leczeniem syna nie miałam takiej szansy. Pytanie moje brzmi czy mogę w apelacji to uzupełnić i jaka jest szansa na pozytywny wynik, pozwany ma prawnika a mnie niestety nie stać a chce walczyć o zwiększenie alimentów aby zapewnić synowi pomoc której potrzebuje, wnosiłam głównie o pokrycie rzeczywistej kwoty połowy kosztów za leczenie syna i tylko to chciałam co dokładnie w pozwie opisałam. Ojciec nie wywiązuje się z widzeń wynikajacych z wyroku i nie dokłada się do niczego.
Bardzo będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, polecam ustanowić pełnomocnika, bo ewidentnie sama Pani sobie nie radzi z prowadzeniem sprawy. Konieczna jest analiza akt całego postępowania. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 kwietnia 2022 09:30 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2022 09:30 Obejrzało: 69 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, jeśli posiadała Pani dowody na etapie postępowania przed sądem pierwszej instancji to złożenie ich na etapie apelacji jest spóźnione. Wyjątkiem są dowody na fakty, które zdarzyły się po wydaniu orzeczenia sądu I instancji. Zasadą jest przedkładanie wszystkich dowodów przy pozwie, ewentualnie później na zarzut strony przeciwnej. Jeśli nie może Pani ponieść kosztów związanych z posiadaniem pełnomocnika, może Pani złożyć wniosek o jego ustanowienie przez sąd z urzędu. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 kwietnia 2022 09:59 Zmodyfikowano dnia: 25 kwietnia 2022 09:59 Obejrzało: 69 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.