pozew o alimenty

Pytanie z dnia 10 czerwca 2019

Witam
We wrześniu zona złożyła pozew o alimenty na dziecko. Rozprawa została wyznaczona na listopad. zanim jednak do niej doszło został złożony pozew o rozwód. W związku z tym rozprawa o alimenty została zawieszona. W marcu odbyła się rozprawa rozwodowa na której załatwiona została też sprawa o alimenty. Wyrok się uprawomocnił. Kilka dni temu dostałem wezwanie na stawienie się na rozprawę o alimenty, która została odwieszona bowiem sąd dostał informację, że sprawa rozwodowa się zakończyła więc odwiesza rozprawę. Czy to normalna procedura? Czy ta rozprawa rzeczywiście powinna się odbywać?

Witam, po prawomocnym zakończeniu sprawy o rozwód zawieszone postępowanie podejmuje się z mocy prawa, jednak tylko co do okresu, za który w sprawie o rozwód nie orzeczono o roszczeniach objętych zawieszonym postępowaniem. W pozostałym zakresie postępowanie ulega z mocy prawa umorzeniu. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 czerwca 2019 10:22 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2019 10:22 Obejrzało: 138 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.