Postępowanie spadkowe. Mieszkanie własnościowe spółdzielcze.

Pytanie z dnia 09 kwietnia

Dzień dobry. Otrzymałam spadek po zmarłych rodzicach w postaci własnościowrgo mieszkania spółdzielczego. Tato zmarł w 2017, postan. Sądu o spadku z 2018, deklaracje sdz2 złożyłam. Mama zmarła w styczniu tego roku, deklarację złożyłam. Jednak źle wpisałam wartość udziałów. Sugerując się postanowieniem Sądu, że wraz z mamą dziedziczymy po 1/2 spadku, zamiast 1/4 wpisałam 1/2. I teraz po mamie również 1/2 zamiast 3/4. Czy składać korektę do US zmieniająca wartość nabytych udziałów? Jestem.jedynym spadkobiercą.

Dzień dobry. Tak, w tego typu sytuacjach warto jest złożyć korektę zeznania. Pomyłka w przypadku deklaracji po Pani ojcu nie stanowiła pomniejszenia podstawy wymiaru opodatkowania. Korekta nie powinna zatem rodzić tu negatywnych konsekwencji. Natomiast co do korekty deklaracji po Pani matce - mieści się Pani jeszcze w terminie na złożenie deklaracji, a zatem tutaj także nie powinno być negatywnych konsekwencji. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 kwietnia 2022 10:55 Zmodyfikowano dnia: 11 kwietnia 2022 10:55 Obejrzało: 161 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.