Postępowanie spadkowe. Dziedziczenie ustawowe.

Pytanie z dnia 07 października

Witam, mam pytanie dot. spadków, chodzi o spadek w dziedziczeniu ustawowym po matce ojca - mój ojciec zmarł w 2000 r. (zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe), babcia zmarła w tym roku 2020 r. Żyje też moja mama żona taty, czy w tej sytuacji gdy tata nie żyję samodzielnie dziedziczę po babci? Czy też moja mama również dziedziczy ze mną (udział po tacie) po babci?

Jeżeli Pani ojciec nie miał rodzeństwa to spadek po babci w całości dziedziczy tylko Pani. Wynika to z art. 931 par. 2 kc- Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 października 2020 21:37 Zmodyfikowano dnia: 7 października 2020 21:37 Obejrzało: 49 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

W takiej sytuacji z ustawy dziedziczy tylko Pani. Pozdrawiam, adw. Julia Szkudlarek-Jałowska, tel. 693 728 028, info@kancelariaszkudlarek.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 października 2020 09:22 Zmodyfikowano dnia: 8 października 2020 09:22 Obejrzało: 41 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.