Postępowanie spadkowe.

Pytanie z dnia 12 kwietnia

Witam,

Mam dosyć skomplikowana sprawę z wieloma spadkobiercami.
Mianowicie, dwa lata temu zmarła moja ciocia, była bezdzietna wdową.
Miała mieszkanie własnościowe.
Odbyło się postepowanie sądowe, jest kilkunastu spadkobierców, postępowanie jest zakończone , wszyscy Ci co musieli uiścili opłaty skarbowe z tytułu otrzymania spadku, je zrobili. Odziedziczylismy w spadku mieszkanie warte 50.000 tys , wycenione przez rzeczoznawce + jest polisa w banku do wypłaty 100000. Wszyscy mieli możliwośc przyjecia spadku bądź odrzucenia, każdy miał wgląd jak sytuacja wygląda. Jest kupiec chętny na mieszkanie, który czeka i się denerwuje. Problem jest w tym, że przez jednego ze spadkobierców nie możemy nic zrobic tj. stawić się u notariusza i w banku aby wypłacic pieniądze a musimy to zrobic wszyscy jednocześnie w tym samym czasie bądź przy pomocy pełnomocników, generalnie mamy wszystko opracowane ale ten jeden ze spadkobierców mieszka w Anglii, jest z nim utrudniony konktakt, kontaktuje się tylko ze swoja siostra, która mieszka w Polsce. Powiedział, że nie pójdzie do notariusza aby zrobic pełnomocnictwo na siostre bo on z tego nic nie bedzie miał i mu się to nie opłaca. wysłałam mu pismo, że utrudnia podjęcie spadku itp. na adres, który podał w Sądzie (adres w Polsce u brata), podwójnie awizowane pismo wróciło do mnie, napewno jest to celowe działanie bo na kopercie były moje dane więc napewno mógł się domyślić o co chodzi. Chłopak utrudnia Nam teraz sprzedaż mieszkania, notariusz, bank itd. I pytanie jakie kroki prawne możemy podjąc wobec niego ? zalezy Nam na jak najszybszym sprzedaży mieszkania, które stoi puste a trzeba płacić komorne, dług narasta. i chcemy podjąc pieniądze z banku, zamknąć konto itd. co możemy zrobić wobec tej osoby ?

Dzień dobry. Co do zasady, rozwiązaniem wszystkich opisanych problemów związanych ze spadkiem powinno być dokonanie sądowego działu spadku. Być może w sprawie istnieją inne możliwości działania jednak ich zastosowanie wymagałoby wnikliwej analizy szczegółów sprawy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 kwietnia 2022 13:03 Zmodyfikowano dnia: 13 kwietnia 2022 13:03 Obejrzało: 196 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sz.P Jedynym sposobem w takiej sytuacji jest wniesienie do sądu sprawy o dział spadku z wnioskiem o dokonanie sprzedaży mieszkania i podziału sumy uzyskanej ze sprzedaży na wszystkich spadkobierców. Opłata sądowa od wniosku to. 1000,00 Jeżeli Pani sobie tego życzy - mogę się podjąć przeprowadzenia całej sprawy. Od razu uprzedzam - sprawa może potrwać nawet rok i dłużej. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 13 kwietnia 2022 18:57 Zmodyfikowano dnia: 13 kwietnia 2022 18:57 Obejrzało: 190 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.