Postępowanie rozwodowe.

Pytanie z dnia 30 stycznia

Witam,pytanie dotyczące mojej siostry ,która rozwodzi się.Pozew jest złożony przez siostrę,co prawa beż orzekania o winie póki co.Problem mojej siostry jest dość krępujący i dotyczy jej męża otóż gdy przychodzi na umówione kontakty z dzieckiem to dobiera się do mojej siostry.Kilka razy siostra odwzajemniła mężowi pocałunek z racji iż żyli kilka lat razem i rzeczą naturalna jest ,że brakuje jej tez czasem jego bliskości jednak jako małżeństwo zupełnie nie potrafią żyć razem.Ostatnio doszło do sytuacji ,że mąż siostry zbyt dużo sobie pozwalał i można powiedzieć i tak to nazwać,że bez jej zgody I na siłę przez moment doszło do czegoś więcej mimo iż siostra go odpychala i sprzeciwiała się.Nie wiem jak tutaj pomóc,obawiamy się iż jej mąż użyje tego faktu przeciwko na rozprawie i powie ,że fizyczne wspolzycie nie ustało.Nie ma ani on ,ani siostra żadnych dowodów na to jak było.

Dzień dobry, sprawa jest bardzo delikatna. Jeżeli siostra szuka porady prawnej, jakie prawa jej przysługują w opisanej sytuacji oraz z jakim ryzykiem wiąże się zachowanie męża, zapraszam na spotkanie (stacjonarnie lub online/audio/video).

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 stycznia 2023 15:27 Zmodyfikowano dnia: 30 stycznia 2023 15:27 Obejrzało: 80 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, przede wszystkim siostra powinna rozważyć złożenie wniosku o zabezpieczenie kontaktów w taki sposób, by nie musiała spotykać się z mężem bez obecności innych osób. Jeśli chodzi o sytuację, gdy "doszło do czegoś więcej", trzeba ustalić jak dokładnie przebiegała ta wizyta i do czego dokładnie na niej doszło. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 2 z dnia 30 stycznia 2023 15:47 Zmodyfikowano dnia: 30 stycznia 2023 15:47 Obejrzało: 79 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.