Postępowanie rozwodowe.

Pytanie z dnia 08 października

Witam.Rozwod w toku.Dziecko obecnie ma 8 miesiecy.Pierwsza rozprawa będzie gdy dzieckk będzie mieć 10 miesiecy.Pozew złożony przeze mnie jako bez orzekania lecz mąż odpowiedzial na pozew z zadaniem mojej winy ,załączając że wnosi o kontakty u siebie w domu oraz z noclegiem.Ja widzeń nie bronie,ma co drugi weekend w miejscu zmiaeszkania dziecka zze mną.Dwa razy do tej pory mąż całkowicie zrezygnował z widzeń z córką,potem zdanie zmienił,a teraz wnosi nawet o noclegi.Czy przy tak małym dziecku o którym on nie ma tak naprawdę pojęcia o nawykach ,przyzyczajeniach dziecka ,czy ma szansę na noclegi dziecka u niego ? Dodam ,że nie zgadzam się z tym całkowicie,jest to małe dziecko.Jak to wygląda w praktyce czy mogę się obawiać takiej decyzji Sądu?

Dzień dobry, z sądem może być różnie, jeśli nie wykaże Pani, że to jest dla dziecka złe - przydałby się jakiś świadek potwierdzający, że mąż się nie zna na opiece nad dzieckiem, że sobie nie radzi, nie dba o nie. Oczywiście statystycznie małe dzieci są więcej z matką, ale im więcej dowodów po Pan stronie na brak umiejętności i lekceważenie wykazywane przez męża, tym lepiej dla Pani stanowiska. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 października 2022 09:47 Zmodyfikowano dnia: 10 października 2022 09:47 Obejrzało: 101 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Szanse na kontakty z niemowlakiem poza miejscem zamieszkania co do zasady są raczej niskie. Jednakże należy przyjrzeć się okolicznościom faktycznym tej konkretnej sprawy, aby móc powiedzieć coś więcej. Być może mają miejsce fakty, z których można wywodzić taki wniosek lub przeciwnie - wniosek o kontakty w jeszcze węższym zakresie, aniżeli te dotychczas ustalone. Zapraszam do kontaktu - tel. 606 660 920 - specjalizuję się wyłącznie w prawie rodzinnym.

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 października 2022 10:42 Zmodyfikowano dnia: 10 października 2022 10:42 Obejrzało: 99 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.