Porada w sprawie wyłudzenia pożyczki.

Pytanie z dnia 10 września

W 2013 roku pewna osoba wziela na moje dane kilka pozyczek. Zlozylem zawiadomienie ale w toku sprawy wystepowalem jako swiadek a sprawa byla na szkode firm pozyczkowych. W 2014 roku zapadl wyrok, ta osoba zostala skazana. Od tamtej pory nic sie nie dzialo. Dwa dni temu wszedlem na stronie dlugi info, wpisalem swoje imie i nazwisko i pokazalo ze mam dlug. Zadzwonilam do firmy ktora byla tam wpisana jako sprzedajacy moj dlug- czyli firma inkaso kredytowe z warszawy. Pan ktory odebral powiedzial ze oni sa firma windykacyjna i podal dane na ktore zostala wzieta ta pozyczka- moje imie i nazwisko i pesel i pozyczka zostala wzieta w 2013 roku. Pan powiedzial ze mam im przeslac wyrok z tej sprawy to oni sie zastanowia co zrobic. Co ja mam robic? Napisalem pismo do sadu z prosba o ten wyrok bo nawet go nie mam ale co z tego wyroku jak w tym wyroku bedzie ze ten ktos wzial pozyczke na moje dane ale tam bedzie tylko moje imie i nazwisko. Skad ja mam wiedziec ze w tych wszystkich pozyczkach wzietych w 2013 nadal nie figuruje jako osoba ktora ich nie splacila? Co ja mam teraz robic?

Dzień dobry, wysłać wezwanie do zaprzestania naruszania dóbr osobistych i usunięcia danych z rejestru dłużników, a jeśli nie poskutkuje, złożyć do sądu pozew o ustalenie braku obowiązku zapłaty. Oczywiście pod warunkiem, że wierzyciel nie dysponuje tytułem wykonawczym. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 września 2022 10:48 Zmodyfikowano dnia: 12 września 2022 10:48 Obejrzało: 36 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.