Porada w sprawie współwłasności skutera.

Pytanie z dnia 04 sierpnia

Co mogę zrobić w przypadku gdy współwłaściciel skutera zmar(nie zostawił Testamentu) , a drugi żyje jest jego krewnym. Chodzi o wycofanie ubezpieczenia, bez konieczności przeprowadzania sprawy spadkowej pomiędzy synami zmarłego współwłaściciela. Ten skuter już dawno w rzeczywistości nie instnieje, rozleciał się ze starości, a ubezpieczenia nie można wycofać, synowie nie chcą biegać po sądach w sprawie złomu którego nie ma, jak mogę załatwić to w inny sposób, czy można spisać jakąś umowę przekazania owego skutera czyli spadku przez synów na żyjącego współwłaściciela? Proszę o pomoc.

Dzień dobry, Proponuję udać się do notariusza w celu sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia. Akt ten pozwoli wykazać przed ubezpieczycielem krąg spadkobierców po zamarłym, a tym samym krąg osób upoważnionych do składania oświadczeń przed ubezpieczycielem. Poza aktem może być potrzebne zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Julita Bylicka

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 sierpnia 2022 09:04 Zmodyfikowano dnia: 8 sierpnia 2022 09:04 Obejrzało: 11 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.