Porada w sprawie upadłości konsumenckiej.

Pytanie z dnia 30 lipca

Witam.
Mam kilka pytań dotyczących upadłości konsumenckiej. A mianowicie, upadłość została ogłoszona, teraz syndyk zbiera dokumenty do sądu w celu ustalenia spłat.
Ja zarabiam najnizsza krajowa tj. 2363.00 netto, otrzymuje 800.00 alimentów na syna, otrzymuje 500plus x2 na na dzieci tj. 1000.00 razem. Mam na utrzymaniu 3os rodzinę czyli ja -dłużnik oraz dwoje dzieci ( syn 17lat i corka 3lata). Mieszkanie wynajmuje z tbs Motławą czyli nie jest moja własnością. Nie posiadam żadnego majątku. Syn niepełnoletni dorabia na umowę zlecenie ( czy jego dochód jest wliczony do mojego dochodu?). Wiem, że alimenty oraz 500plus jest wolne od zajęć, wiem również, że mój dochód netto jest również zwolniony od zajęcia. Teraz pytanie brzmi jak to faktycznie wyglada w praktyce? Ile syndyk moze zająć do masy upadłościowej? Oraz czy nawet syna dochód bedzie wliczony? Czy faktycznie można przy ustalaniu spłat doliczyć świadczenia na dzieci?
Proszę o pomoc, nie wiem co mam o tym myśleć, w artykułach piszą, że nic nie można zabrać, a księgowa mówi, że z wynagrodzenia bedzoe potrącane ponad 500zl.
Z góry bardzo dziękuję.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.