Porada w sprawie udzielonego pełnomocnictwa w sprawie sprzedaży i kupna nieruchomości.

Pytanie z dnia 11 stycznia

Szanowny Panie Adwokacie,


Jestem Małgorzata, poszukuję Państwa pomocy w związku z moją aktualną sytuacją prawną dotyczącą udzielonego pełnomocnictwa w sprawie sprzedaży i kupna nieruchomości.

Proszę o Państwa zrozumienie i fachową pomoc w tej sprawie.
Mieszkam w angli, dałam upowaznieje X która mieszka w Polsce Notarialne upowarznie (Power of Attorney ) wydane przez angielskiego prawnika. Upowaznienie to miało służyć do sprzedaż domu w Polsce, w moim imieniu prze X

Jako Właściciel nieruchomości, udzieliłam pełnomocnictwa X, które zostało poświadczone przez Notariusza ............... w Londynie dnia 5 maja 2023 roku.
Niestety, sytuacja ta nie potoczyła się zgodnie z moimi oczekiwaniami, co skłoniło mnie do podjęcia decyzji o unieważnieniu i odwołaniu tego pełnomocnictwa.
Główne powody unieważnienia i odwołania pełnomocnictwa obejmują nie dotrzymanie umowy, nie wywiązanie się z zobowiązań finansowych w wyznaczonym terminie, nieprzekazanie mi odpowiednich dokumentów związanych z transakcjami finansowymi i nieruchomościami oraz brak jasności co do finansów. Dodatkowo, pojawiły się również inne kwestie, takie jak przekroczenie terminu gotowości nieruchomości i brak informacji dotyczących miejsca znajdowania się adresu nieruchomości.

Podejmuję wszelkie kroki w celu rozwiązania tej sytuacji i zależy mi na uzyskaniu wsparcia ze strony doświadczonego prawnika od nieruchomości.

Proszę o analizę mojej sprawy oraz udzielenie fachowej porady w zakresie podjęcia dalszych kroków prawnych w celu ochrony moich interesów. Proszę o umówienie wstępnego spotkania w celu omówienia szczegółów mojej sytuacji oraz przedstawienia możliwości dalszego postępowania.
Gotowa jestem dostarczyć wszelkie niezbędne dokumenty i informacje, aby ułatwić Państwu zrozumienie kontekstu mojej sprawy. Dziękuję za Państwa uwagę i czekam na możliwie szybką odpowiedź.


Z poważaniem,
Małgorzata

Dzień dobry, uprzejmie proszę o przesłanie skanu udzielonego pełnomocnictwa, oświadczenia o jego odwołaniu, umowy, jaką zawarła Pani z byłym pełnomocnikiem oraz dokładne opisanie stanu faktycznego, w tym wskazanie czy umowa sprzedaży nieruchomości została przez pełnomocnika zawarta, czy nie ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 stycznia 2024 14:17 Zmodyfikowano dnia: 11 stycznia 2024 14:17 Obejrzało: 89 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, zajmuję się tego rodzaju sprawami i mogę pomóc. Zachęcam do kontaktu telefonicznego (+48 692 326 880) lub mailowego (michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com) celem umówienia się na spotkanie online. Z poważaniem

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 stycznia 2024 16:10 Zmodyfikowano dnia: 11 stycznia 2024 16:10 Obejrzało: 88 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.