Porada w sprawie świadczenia 500+.

Pytanie z dnia 23 stycznia

Dzień dobry,
Chciałam zapytać o świadczenie 500+? Pod koniec sierpnia 2023 roku wróciłam do Polski z synem z Wielkiej Brytanii. Od tamtego czasu nie żyjemy z mężem razem. Syn poszedł do szkoły i zaaplikowałam o świadczenie 500+ przy okazji rezygnując ze świadczenia socjalnego jakie otrzymywałam w Wielkiej Brytanii. Świadczenie w Polsce zostało przyznane.
W dniu dzisiejszym otrzymałam pismo z Urzędu Miasta z prośbą o dosłanie i wypełnienie dodatkowych dokumentów - OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE "POWIĄZANIA TRANSGRANICZNEGO" POMIĘDZY POLSKĄ A WIELKĄ BRYTANIĄ oraz FORMULARZ DOTYCZĄCY SKŁADU RODZINY, POBYTU ZA GRANICĄ ORAZ SYTUACJI ZAWODOWEJ W POLSCE. W związku z czym chciałam zapytać czy orientują się Państwo czy jest to zwykła procedura w przyznawaniu i sprawdzaniu czy świadczenie 500+ się należy czy jeszcze cos za tym idzie?
Nie chciałabym sytuacji, żeby przez moje świadczenie 500+ pociągnęli męża i kazali mu rozliczać się i płacić podatek w dwóch Państwach, ponieważ od września zeszłego roku nie żyjemy już razem.
Jak interpretować takie pismo z urzędu miasta oraz ZUSu? Czy są Państwo w stanie pomóc z takim problemem?

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.