Porada w sprawie rozwodowej i ustalenia alimentów.

Pytanie z dnia 24 lutego

Dzień dobry,
Chce się rozwieźć z mężem , ale mieszkamy u jego rodziców i aktualnie nie mam pracy, ani własnego dochodu. Miesiąc temu urodziłam naszą córeczkę, prócz niej mam jeszcze córkę z poprzedniego związku. Moja decyzja co do rozwodu jest przeze mnie podjęta, ponieważ mąż co zarobi to przepija, ubliża mi, oszukuje, nie mogę zostawić go z dziećmi bo się boję czy czegoś nie wypije. Dowiedzialam się też że mąż mnie zdradzał. Czy jest szansa że uda mi się dostać rozwód i alimenty na mnie i córkę bym mogła zacząć od nowa życie?

Dzień dobry, to zależy od dokładnego przebiegu Państwa pożycia i tego, komu zostanie przyznana piecza nad dzieckiem, ale jeśli przedstawi Pani dowody na powyższe, to jak najbardziej. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 lutego 2024 11:07 Zmodyfikowano dnia: 26 lutego 2024 11:07 Obejrzało: 35 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Szanowna Pani, żeby sąd orzekł rozwód konieczny jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Nie ulega jednak wątpliwości, iż zdrada jest złamaniem obowiązków małżeńskich, w związku z czym, jeżeli doprowadzi do rozkładu pożycia, może skutkować stwierdzeniem winy małżonka który się jej dopuścił. Wówczas ma Pani szansę na uzyskanie również alimentów od męża na siebie. Natomiast niema wątpliwości co do obowiązku utrzymania córki, a co za tym idzie zasądzenia na jej rzecz alimentów od ojca.

Odpowiedź nr 2 z dnia 26 lutego 2024 11:08 Zmodyfikowano dnia: 26 lutego 2024 11:08 Obejrzało: 35 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.