Porada w sprawie przysposobienia dziecka.

Pytanie z dnia 24 maja

Dzień dobry, mam pytanie odnoście przysposobienia dziecka. Mam córkę z pierwszego związku, związek był nie formalny. Ojciec dziecka nie uznał córki na akcie urodzenia jest jego imię i moje nazwisko i od 2 lat nie nawiązuje żadnego kontaktu, oraz nie płaci. Obecnie mam partnera z którym mam kilkumiesięczną córkę i planujemy się pobrać, oraz narzeczony chce przysposobić starszą córkę jako swoją. Jak to wszystko ma wyglądać, czy biologiczny ojciec dziecka będzie musiał się jakkolwiek zrzec lub cokolwiek poświadczyć, ze jej nie chce, czy da się to zrobić kompletnie nie angażując w to tego człowieka? Dodam tylko, ze nie wiem co się dzieje z tym człowiekiem.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Dzień dobry, skoro ojcostwo nie jest ustalone, to nie trzeba będzie w ogóle angażować biologicznego ojca dziecka. Po zawarciu związku małżeńskiego trzeba będzie wystąpić do sądu z wnioskiem o przysposobienie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz tel.: 663-182-634 adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 maja 2021 12:44 Zmodyfikowano dnia: 24 maja 2021 12:44 Obejrzało: 38 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.