Porada w sprawie prawa pracy.

Pytanie z dnia 19 września

W pracy mam nieprzyjemne sytuacje z jedną osoba,czy z czymś takim coś mogę zrobić i jeżeli tak co. Niejednokrotne sytuacje gdy liderka karze coś tej osobie zrobić to jest "czemu nie Olka" " daj to Olce" ,kiedy ma stać na stanowisku obok mnie zmienia miejsce, kiedy na przerwie siedziałam z dziewczynami ( ta osoba również) teksty przy innych typu "a to co?zgubiłaś się?co tu robisz?" bądź " ja stoję na 3 a Ty se idź gdzieś na koniec" mimo listy zrobionej przez liderkę gdzie ja mam stać na 2 stanowisku ona 4. Teksty gdy pije z kimś kawę typu( wypowiadane z pogardliwym uśmiechem) " przekupiła Cię kawa?" " Kawa Ci smakowała?" Gdy zgłosiłam owe sytuacje bo to trochę poniżające dla mnie w rozmowie z brygadzista stwierdziła " przecież nie przeklnelam do niej więc nic mi nie możesz zrobić" może nie robi nic strasznego ale przez te sytuację czuje się poniżana przy innych,nie mam ochoty przychodzić do pracy,zastanawiam się nad zwolnieniem,bo myślę że lubić się nie musimy,ale tolerować w pracy i szanowac powinnyśmy.

Dzień dobry Pani, Z przedstawionego przez Panią opisu sytuacji wynika, że podejmowane są przeciwko Pani działania, które mogą w dalszej perspektywie stanowić mobbing. W tym stanie celowe jest pisemne zwrócenie się do komisji antymobbingowej działającej w zakładzie pracy z opisem wszystkich sytuacji, które odebrała Pani jako poniżające. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień, tel.: +48 728 382 525, www.adwokat-katowice.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 września 2022 14:36 Zmodyfikowano dnia: 19 września 2022 14:36 Obejrzało: 18 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.