Porada w sprawie podwyżki najmu.

Pytanie z dnia 22 kwietnia

Od 1.08.2022 wynajmuję mieszkanie. Od 1.03 podpisałam aneks z podwyżka opłat o 100 zł. Dziś dowiedziałam się ze z początkiem maja właściciel chce podnieść opłaty o kolejne 300zl. Znalazłam w internecie informacje, ze nie można ponosić opłat częściej niż co 6 miesięcy. Czy to prawda?

Dzień dobry. Tak, zasada ta wynika z art. 9 ust. 1a Ustawy o ochronie praw lokatorów. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 kwietnia 2022 15:37 Zmodyfikowano dnia: 22 kwietnia 2022 15:37 Obejrzało: 89 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry Pani, Odpowiedź na Pani pytanie o dopuszczalność zmiany wysokości czynszu uzależniona jest od zapoznania się z łączącą strony umową najmu i wszystkimi aneksami. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień, tel.: +48 728 382 525, www.adwokat-katowice.com.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 kwietnia 2022 11:05 Zmodyfikowano dnia: 23 kwietnia 2022 11:05 Obejrzało: 69 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.