Porada w sprawie najmu mieszkania przez agencję.

Pytanie z dnia 05 kwietnia

Dzień dobry, mam problem z wynajmem najmu mieszkanie przez agencje. Wynajęłam mieszkanie 21września od październik został podniesiony czynsz o 400 zł o czym nie zostalam poinformowana przez agenta agencji, dowiedziałam się dopiero w grudniu o tym fakcie kiedy do mnie zadzwonili o zaległościach za 3 miesiące w czynszu. W umowie w punkcie jest zapis o możliwości podniesienia czynszu, ale jest też zapis o tym że zostanę poinformowana na piśmie i będzie zastosowany aneks do umowy, którego nie mam do tej pory. Nie jestem w stanie płacić tak wysokiego czynszu i chciałam zrezygnować z wynajmu, ale agencja robi mi problemy. Umowa na czas określony na rok. Pytanie :czy mam prawo zrezygnować w tej sytuacji z najmu i czy agencja ma prawo nie zgodzić się na moje wypowiedzenie? Wspomnę jeszcze że już opróżniłam mieszkanie w marcu, od kwietnia tam nie mieszkam ale nie mogę zdać kluczy bo nikt nie chce ze mną rozmawiać co chwila jestem zbywana, agent mówi że on nic nie może że on się nie zajmuje odbiorem kluczy że to agencja się tym zajmuje, natomiast agencja twierdzi że mam zwracać do swojego agenta który opiekuje się mieszkaniem. Proszę o pomoc co mogę a czego nie?
Dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry. Czy poinformowała Pani wynajmującego (agencję) na piśmie o opuszczeniu lokalu w związku z wygaśnięciem umowy? Jeżeli nie, to może Pani rozważyć wysłanie takiego pisma wraz z wezwaniem do odebrania kluczy oraz odebrania lokalu w wyznaczonym terminie pod rygorem zdania kluczy do depozytu sądowego. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 kwietnia 2022 13:38 Zmodyfikowano dnia: 5 kwietnia 2022 13:38 Obejrzało: 157 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowna Pani, kluczowe w Pani sprawie jest przeanalizowanie konkretnych zapisów zawartej przez Panią umowy najmu oraz umowy z agencją nieruchomości, a następnie zestawienie tych regulacji z przepisami ogólnie obowiązującymi. W razie zainteresowania, zapraszam do kontaktu bezpośredniego. Z całą pewnością, po przeprowadzeniu analizy dokumentów, konkretnie przedstawimy Pani prawa i obowiązki oraz wskażemy możliwe rozwiązania.

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 kwietnia 2022 18:45 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 18:45 Obejrzało: 134 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.