Porada w sprawie alimentów.

Pytanie z dnia 12 grudnia 2023

Byly mąż ma zasądzone alimenty do 10tego każdego miesiąca. Komornik nie otrzymuje środków od pracodawcy ( obecnej żony dłużnika). Komornik wysyła korespondencję, jednak nie jest ona odbierana u pracodawcy. Biuro rachunkowe nie jest upoważnione do odbierania korespondencji. W jaki sposób odzyskać zaległe i biezace alimenty, każdego miesiąca? Czy pracodawca poniesie jakąś odpowiedzialność/ konsekwencje?

Jeżeli zaległość jest ponad 3 miesiace to najbardziej mobilizujace będzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 grudnia 2023 20:06 Zmodyfikowano dnia: 12 grudnia 2023 20:06

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.