Porada w sprawie alimentów.

Pytanie z dnia 21 września

Dzień dobry chciałem się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z płaceniem alimentów w sytuacji jeśli dziecko wtrafi do ośrodka mos lub mow bo narazie jest postępowanie sądowne i albo dobrowolnie ma zostać umieszczony w (mos) a jeśli nie będzie miejsca to sądownie w (mów) czy w takiej sytuacji muszę dalej alimenty przekazywać matce dziecka czy przekierować kwotę na ośrodek

Zgodnie z art. 10 ust. 2 pkt 1 tej ustawy świadczenia z funduszu alimentacyjnego nie przysługują, jeżeli osoba uprawniona została umieszczona w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo w rodzinie zastępczej.

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 września 2022 15:36 Zmodyfikowano dnia: 25 września 2022 15:36 Obejrzało: 18 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.