Porada w sprawi spadkowej.

Pytanie z dnia 05 października

1.Mąż, jego siostra i teść są spadkobiercami nieruchomości po teściowej. Teść i szwagierka chcą sprzedać nieruchomość, mój mąż nie. Czy mogą zrobić to bez jego zgody?
2. Druga nieruchomość powstała po śmierci teściowej jednak na działce kupionej za jej życia i jest na tej samej działce co nieruchomość o której mowa wyżej. Czy jest ona częścią spadku po teściowej?
3. Do działki o której mowa wyżej przylega działka mojego męża na której obecnie znajduje się parking i przez nią przebiega dostęp do w.w nieruchomości. Czy teść może wymusić na mężu odstąpienie jej na drogę dojazdowa?

Dzień dobry. 1. Bez zgody męża mogą oni sprzedać tylko swoje udziały w nieruchomości. Ewentualnie mogą uzyskać zastępczą zgodę sądu albo przeprowadzić postępowanie o dział spadku/ zniesienie współwłasności, w którego efekcie sąd wyda orzeczenie o sprzedaży nieruchomości. 2. Wszystko co wybudowano na nieruchomości przynależy do właściciela gruntu. Jeżeli dane budynki zostały wybudowane już po śmierci teściowej, to należą do jej spadkobierców. 3. Istnieje możliwość ustanowienia służebności drogi koniecznej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 6 października 2022 12:53 Zmodyfikowano dnia: 6 października 2022 12:53 Obejrzało: 34 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.