Pytanie z dnia 16 kwietnia 2024

Poproszę o wskazówkę. Moja mama została przez gminę wysłana na przymusowe leczenie alkoholizmu. Jest w trakcie w ośrodku. W między czasie dostałam wezwanie z art. 50 par. 1 kpa w sprawie mamy, mam przygotować dowód osobisty i dokumenty potwierdzające moją sytuację majątkową i rodziną. Dodam, że nie mieszkam w domu 10 lat, przez alkoholizm mamy mamy słaby kontakt, mama była niebezpieczna dla otoczenia itd. Boję się, że zostanę obciążona alimentami na jej rzecz, kosztami ewentualnego pobytu w dps, albo zmuszona ją do sobie wziąć. Proszę o poradę. Czy jest taka ewentualność?

Nie da się przewidzieć powodu wezwania. Trzeba po prostu tam pójść.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 kwietnia 2024 19:57 Zmodyfikowano dnia: 21 kwietnia 2024 19:57

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.