Polisa OC auta.

Pytanie z dnia 04 listopada 2019

Witam. W sierpniu 2016r. kupiłem auto od Pana Y z ubezpieczeniem AXA, które kontynuowałem. W październiku 2017r. (po 14 miesiącach) otrzymałem informację z PZU, że istniała druga polisa OC na okres 07.2016-07.2017 (poprzedni właściciele X - zawierał umowę i Y - sprzedający, nie poinformowali mnie o Niej, PZU również zwlekało z informacją). Rzecznik Finansowy w 1 reklamacji wnioskował o odstąpienie od zapłaty z uwagi na brak szkód oraz posiadałem ubezpieczenie w AXA, ale PZU nie przychyliło się do wniosku. Polubowne/przedsądowe roztrzygnięcie sporu (2ga droga postępowania RF), o które zawnioskowałem trwa. Obecnie otrzymałem pozew sądowy z Lublina (mieszkam w W-wie), a RF informuje, że nie może kontynuować postępowania polubownego rozstrzygnięcia sporu. Sprawa o 1100zł, ale chodzi o fakt. Kto może pomóc, co mogę zrobić?

Dzień dobry, a jakiej pomocy Pan potrzebuje ? W przygotowaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 listopada 2019 13:00 Zmodyfikowano dnia: 5 listopada 2019 13:00 Obejrzało: 197 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.