podział majątku po rozwodzie,mieszkanie,wkład mieszkaniowy

Pytanie z dnia 14 czerwca 2019

Mieszkam w mieszkaniu które jest na żonę. .czy przy rozwodzie moge zadać zwrotu środków które ja dałem na mieszkanie??

Dzień dobry. Tak, po rozwodzie może Pan żądać od żony zwrotu nakładów, jakie Pan zrobił na jej mieszkanie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 czerwca 2019 11:20 Zmodyfikowano dnia: 17 czerwca 2019 11:20 Obejrzało: 165 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Sprawa wymaga analizy. W myśl art. 58 § 3 Krio na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału majątku wspólnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 czerwca 2019 21:44 Zmodyfikowano dnia: 26 czerwca 2019 00:06 Obejrzało: 154 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.