podział majątku po rozwodzie

Pytanie z dnia 10 czerwca 2019

Po 2 latach mam pelnomocny wyrok rozwodowy ale pozostalo do podzialu mieszkanie samochod I débet 9tys na koncie zacuagniety przed rozwodem.Ja pracuje i wynajmuje pokoj w Angli I tutaj tez pracuje od 4lat .Nie dokladam sie do oplat za mieszkanie w Polsce bo maz wynajmuje mieszkanie na strychu ktore przynalezy do naszego mieszkania.Podczas przyjazdow do Polski mieszkam u corki i place jej grzecznosciowo za nocleg u niej .Maz zawyzyl cene mieszkania I utrudnia sprzedaz .Jesli chcialabym zsmieszkac w mieszkaniu na strychu podczas pobytu w polsce to czy musze dokladac sie do czynszu ?Czy moje oplaty za wynajem w Anglii mozna ujac jako oplaty Wspolne gdyby domagal sie dokladania do oplat w polsce ?

Dzień dobry, jako współwłaściciele powinniście Państwo oboje ponosić koszty utrzymania nieruchomości, chyba że co innego wynika z Państwa ustaleń. Koszty, jakie ponosi Pani w Anglii nie mają w tej sprawie znaczenia, skoro to mieszkanie nie stanowi majątku wspólnego. Jeśli nie potraficie się Państwo porozumieć odnośnie umownego podziału, polecam złożyć do sądu wniosek o podział majątku wspólnego. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 czerwca 2019 14:27 Zmodyfikowano dnia: 11 czerwca 2019 14:27 Obejrzało: 137 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.