Podwyższenie kaucji przy umowie użytkowania.

Pytanie z dnia 18 stycznia 2022

Witam chciałam zapytać o kwestię taka :czy wlasciel mieszkania ma prawo po roku użytkowania mieszkania żądać większej kaucji niż była ustalona podczas podpisywania umowy najmu .

Dzień dobry. Jeżeli możliwość taka nie została przewidziana w umowie, to właściciel nie może podnieść kaucji w trakcie trwania umowy bez zawarcia porozumienia z drugą stroną umowy w tym przedmiocie. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 stycznia 2022 11:12 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2022 11:12 Obejrzało: 440 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Sprawa wymaga analizy zapisów umownych. Czy może Pani przesłać umowę do analizy ? Mogę pomóc. Zapraszam do kontaktu: gola@danielgola.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 stycznia 2022 12:08 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2022 12:08 Obejrzało: 440 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, Kaucja zabezpiecza pokrycie należności z tytułu najmu lokalu, jakie przysługują wynajmującemu w dniu opróżnienia lokalu przez najemcę. Jej wysokość ustalana jest przed zawarciem umowy najmu, jako jednokrotność lub wielokrotność czynszu z chwili zawarcia umowy i ewentualne późniejsze podwyżki czynszu w tej samej umowie nie powinny mieć wpływu na wpłaconą już kaucję. Należy natomiast podkreślić, że kaucja może ulec zmianie, jeśli strony podpisują kolejną umowę, w której na nowo ustalają warunki najmu. Pozdrawiam serdecznie, adw. Julita Bylicka www.kancelariadlabiznesu.pl

Odpowiedź nr 3 z dnia 19 stycznia 2022 12:32 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2022 12:32

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.