Podwyżki w służbie zdrowia.

Pytanie z dnia 16 września

Witam
Pracuję w służbie zdrowia w administracji. W lipcu były podwyżki dla pracowników medycznych. W administracji w moim dziale wszystkie osoby wykonują jednakową pracę i pensje otrzymywaliśmy w tej samej wysokości niezależnie od wykształcenia. Teraz pan dyrektor dał podwyżki tylko pracownikom mającym wyższe wykształcenie. Podwyżki te są znaczne bo około jedna trzecia dotychczasowego wynagrodzenia. Ja nie dostałam żadnej podwyżki (mam średnie wykształcenie) mimo, iż mam w tej pracy 22 letnie doświadczenie. Przeczytałam, że przepisy kodeksu pracy są jednoznaczne: pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. Tak stanowi art. 183c kodeksu pracy. Czy to nie jest dyskryminacja pracownika? Każdego roku w ankietach oceny mojej pracy przez kierownika są bardzo wysokie. Czy mam szansę wygrać sprawę w Sądzie Pracy?.
Pozdrawiam

Dzień dobry, w takiej sytuacji mogło dojść do naruszenia zasady jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę. Trudno jednak ocenić szanse wygrania w sądzie pracy. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 września 2022 16:13 Zmodyfikowano dnia: 16 września 2022 16:13 Obejrzało: 26 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.