podatek od sprzedaży mieszkania

Pytanie z dnia 08 lipca

Jestem wlascicielka domu od 2008 roku. Chce teraz sprzedac Dom ale wczesnoej kupic mieszkanie. Czy w zwiazku z tym ze kupie mieszkanie, to musze placic podatek dochodowy od sprzedazy domu?

Nie zapłaci Pani podatku od dochodu uzyskanego ze sprzedażny domu ponieważ od nabycia własności upłynęło ponad 5 lat. Obowiązek podatkowy powstaje wówczas gdy odpłatne zbycie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej lub zostało dokonane przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie ( art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o PIT)

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 lipca 2019 10:52:19 Zmodyfikowano dnia: 9 lipca 2019 10:52:19 Obejrzało: 55 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.